ראשי>Event>פסטיבל ארבע התרבויות

פסטיבל ארבע התרבויות

מתי:
07/09/2018 – 16/09/2018 יום שלם Europe/Warsaw אזור זמן
2018-09-07T00:00:00+02:00
2018-09-17T00:00:00+02:00
איפה:
לודג'
לודז''
פולין
להרשמה:
פסטיבל ארבע התרבויות @ לודג' | לודז'' | מחוז לודז' | פולין

​Najbardziej łódzki z łódzkich – Festiwal Łódź Czterech Kultur jest kontynuacją Festiwalu Dialogu Czterech Kultur i nawiązuje do czterech kultur, które wywarły wpływ na rozwój Łodzi. To dzięki niemu w całej Polsce wiadomo, że Łódź była i pozostaje miastem wielokulturowym, które współtworzyli Polacy, Żydzi, Niemcy i Rosjanie. 

Podczas tegorocznego Festiwalu łodzka publiczność będzie mogła poznać twórczość zespołu Fafa Galoure oraz wziać udział w ulicznym performansie duetu SuperCops.
Performerski duet z Izraela SuperCops zapewni barwną i zabawną ochronę przed koncertem “Piątek na Starym Rynku”, występując 7 wrzesnia ok. 19:30. Podczas koncertu wystąpią Kayah, Bovska, Grubson, ale też Zeus, Pawel Samokhin i… Orkiestra MPK. Niespotykany łódzko-gwiazdorski skład to znak, że w Łodzi zagości Rebel Babel Ensemble – projekt firmowany przez Łukasza L.U.C. Rostowskiego. Koncert transkulturowego big bandu rozpocznie tegoroczny Festiwal.
SuperCops będzie można ponownie spotkać dzień później, 8 września o 12:00 w Manufakturze, na Rynek Włókniarek Łódzkich.
W niedzielę 16 września na wspólnym koncercie z Anią Rusowicz i jej nowym projektem niXes wystąpi Efrat Cohen i jej zespół Fafa Galoure.
Izraelska piosenkarka, pisarka i kompozytorka łączy indie rock z elementami klasyki, jazzu, bluesa oraz brzmień folkowych. Muzykę tworzy we współpracy z pianistą i kompozytorem – Asi Askenazi. Po trzech latach zmian składu, intensywnych prac nad aranżacjami, zespół osiągnął swój cel, tworząc we współpracy z producentem Omerem Hershmanem, doskonały debiutancki album. Płyta “As You Are” ukazała się na początku 2018 roku i zebrała w Izraelu świetne recenzje, a piosenki “Tingle My Taste” i “No Sound” stały się prawdziwymi przebojami.
Festiwal odbywa się ze wsparciem Ambasady Izraela.
תגובות | ומה יש לך להגיד על זה?